29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun vs Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.21min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zostań Mistrzem: Napastnicy

Zostań Mistrzem: Napastnicy

napastnikZ serii Zostań Mistrzem wydawnictwa Egmont ukazały się dotychczas wydania o bramkarzach i napastnikach. W obu wypadkach serwis FCBTV.pl oraz mój blog SportBooks.pl objęły patronat medialny.

Po przeczytaniu książki „Bramkarze. Szaleńcy, akrobaci, dyrygenci” oczywiście podzieliłem się swoja opinią na jej temat. Recenzję spisałem TUTAJ. Teraz przyszedł czas na tą drugą, o napastnikach.

Autorami książki są Joanna Jagiełło (autorka książek dla dzieci) oraz Jarosław Kaczmarek (dobrze znany autor kilku książek oraz z „Grupy Studnia O”, z którym nawet miałem przyjemność przeprowadzenia wywiadu (ZOBACZ).

Pierwsza rzecz jaka od razu zauważyłem, której chyba nie da się przeoczyć jest brak Messiego. Czytam na spokojnie: Ronaldo jest, Suarez jest, Lewandowski jest, Griezmann (ok, jest) Drogba (Niech będzie). Na tym koniec. Wczytując się w lekturę dowiaduje się, że Leo został uznany jako pomocnik albo też fałszywy napastnik. Dlaczego? Owszem pełni rolę fałszywego napastnika. Autor argumentuje to brakiem dobrej gry głową. W rozdziale z legendarnymi napastnikami znajdziemy między innymi Johana Cruyffa, przy którym (co ciekawe) jest napis, że był fałszywym napastnikiem.

Przechodząc już do książki. Poznamy w niej cechy i typy napastników. Dowiemy się jakie są rodzaje uderzeń, które są szczegółowo opisane. Przeczytamy także o rodzajach i historii cieszynek.

O każdym napastniku w dziale „okiem napastnika” wypowiada się były napastnik reprezentacji Polski – Andrzej Juskowiak.

Autorzy chcą, aby patrząc na trudną drogę najlepszych wyciągnąć wnioski dla siebie, dlatego też czytając lekturę znajdziemy wiele porad dla czytelnika. Książka jest także pełna infografik ilustrujących akcje pod bramkowe z najważniejszych meczów oraz wiele kolorowych zdjęć.

KLIKNIJ i zamów już teraz !
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.