16.06.2024, g. 01:00
LCS - LoL
Cloud9 vs Dignitas
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.10min.
11.34 X0.00 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jak gracze wykorzystują sztuczną inteligencję Chat GPT na rynku hazardowym?

Jak gracze wykorzystują sztuczną inteligencję Chat GPT na rynku hazardowym?

Chat GPT daje nam pełną moc sztucznej inteligencji na wyciągnięcie ręki. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia użytkownika, a obstawiający zakłady sportowe i gracze kasynowi chętnie z tego korzystają. W jaki sposób wykorzystują przełomową sztuczną inteligencję? W tym artykule odpowiem na te pytania.

Czym jest sztuczna inteligencja i jak działa?

Sztuczna inteligencja AI to symulacja ludzkiej inteligencji, która wykorzystuje sieci neuronowe do analizy i przetwarzania dużych ilości danych i jest zdolna do wykonywania określonych zadań. Od momentu powstania kilkadziesiąt lat temu sztuczna inteligencja rozwijała się tak szybko, że dziś trudno sobie wyobrazić, jak byśmy sobie bez niej poradzili.

Chociaż sztuczna inteligencja stała się powszechna, jej użycie wywołuje różnorodne emocje. Niektórzy uważają ją za potężne narzędzie, inni obawiają się, że jego możliwości dorównują możliwościom ludzkiego mózgu tak bardzo, że całe zawody mogą zostać zastąpione przez roboty. W ostatnich latach sztuczna inteligencja zaczęła być aktywnie wykorzystywana w różnych dziedzinach, w tym w e-sporcie, zakładach sportowych na przykład w Vulkan Bet kod promocyjny i hazardzie.

W 1997 roku superkomputer Deep Blue firmy IBM pokonał aktualnego mistrza świata w szachach Gary’ego Kasparowa, stając się pierwszym komputerem, który wygrał mecz z mistrzem świata. Typowa partia szachów obejmuje 10 123 możliwych ruchów, a złożoność gry sprawiła, że ​​zwycięstwo stało się przełomowym momentem w rozwoju sztucznej inteligencji.

W listopadzie 2022 roku firma OpenAI wypuściła ChatGPT, pozwalając każdemu i wszędzie wykorzystać moc sztucznej inteligencji do obliczania szans, opracowywania strategii i szybkiego rozwiązywania zadań o ogromnej złożoności. Dzięki możliwości oceny każdej sytuacji, przeanalizowania dostępnych opcji i rozważenia wszystkich możliwych wyników w mgnieniu oka, Chat GPT daje użytkownikowi oczywistą przewagę nad każdym rodzajem gry.

Czym są zakłady sportowe w kontekście AI?

Zakłady sportowe to przewidywanie wyniku wydarzenia sportowego i obstawianie na podstawie swoich przewidywań. Otwarcie serwisów i portali bukmacherskich online umożliwiło obstawianie zakładów sportowych o każdej porze dnia. Wykorzystując sztuczną inteligencję w zakładach sportowych i kasynach, usługi te mogą zwiększyć dokładność analizy wydarzeń i poprawić ocenę świadczonych usług.

W jaki sposób obstawiający zakłady sportowe mogą korzystać z Chat GPT?

Zakłady to gra liczbowa, a dla graczy wybór zwycięzcy, to tylko połowa emocji; ich radość życia wynika z gry przeciwko bukmacherom. Biorąc pod uwagę talent Chat GPT do arytmetyki i zdolność do gromadzenia danych z zawrotną szybkością, nic dziwnego, że obstawiający zakłady sportowe zwrócili na to uwagę, gdy tylko technologia stała się dostępna; z pewnością sztuczna inteligencja dałaby im przewagę nad bukmacherami.

Prognoza

Oczywiście Chat GPT nie wie, kto wygra następny na przykład Ligę Mistrzów, ale generalnie sztuczna inteligencja nie jest obca w przewidywaniu wydarzeń sportowych. Dzięki pełnemu dostępowi do wszystkich istotnych danych Chat GPT może współpracować z najlepszymi analitykami sportowymi. Na podstawie najnowszej historii drużyny, a także historii dowolnych dwóch drużyn w meczu i kilku innych czynników, Chat GPT może przewidzieć, która z nich zwycięży.

Czy sztuczna inteligencja ułatwi każdemu przewidzenie wyniku wydarzeń sportowych, na przykład prawdopodobieństwa zdobycia przez zawodnika angielskiej Premier League nagrody Złotej Piłki lub dokładnego przewidzenia wyników mistrzostw Euro 2024? Narazie nie jest to jeszcze możliwe.

Strategia

Innym głównym zastosowaniem Chat GPT są strategie obstawiania. Może to być proste, na przykład wygenerowanie listy strategii obstawiania do wyboru. Może to jednak być bardzo skomplikowane, na przykład utworzenie bota do zakładów arbitrażowych.

Zakłady arbitrażowe polegają na wyszukiwaniu dwóch bukmacherów oferujących różne kursy na jeden mecz i obstawieniu zakładów na obie strony, dzięki czemu zyskasz niezależnie od tego, kto wygra. Również zakłady arbitrażowe są tradycyjnie domeną fanatyków sportu o doskonałych umiejętnościach matematycznych, którzy potrafią szybko przeglądać arkusze kalkulacyjne i wybierać zestawy kursów, które działają na ich korzyść. Obecnie Chat GPT może wykonać całą tę pracę.

Problemy z używaniem czatu GPT w zakładach

Jednym z głównych wyzwań związanych z korzystaniem z Chat GPT w zakładach bukmacherskich jest to, że chociaż ma on możliwość generowania informacji w oparciu o ogromną ilość danych, nie zawsze może odpowiednio analizować bieżącą sytuację. Algorytm może przeoczyć kluczowe czynniki, takie jak kontuzje zawodników, zmiany w składach drużyn, warunki pogodowe i inne aspekty, które mogą znacząco wpłynąć na wynik wydarzenia.

Ponadto chatboty mogą być podatne na manipulację ze strony użytkowników. Złośliwi gracze mogą dostarczać fałszywe informacje w celu manipulowania przewidywaniami algorytmu, co może prowadzić do strat finansowych dla zaangażowanych osób.

Na koniec

Obecnie nie ma zbytnio możliwości na pełne zastąpienie analizy człowieka nad wynikami sportowymi, a na tej podstawie, poprawne obstawianie wyników wydarzeń sportowych, gwarantujących wysokie i pewne wygrane poprzez sztuczną inteligencję.

Warto jednak jeszcze poczekać co przyniesie najbliższa przyszłość w tej kwestii. Jak wspomnieliśmy wyżej, gracze mogą korzystać z pewnych podpowiedzi AI do obstawiania zakładów, ale one nie zastąpią zdrowego rozsądku.
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.