30.05.2024, g. 01:30
MLS
FC Cincinnati vs Nashville SC
Do meczu pozostało:
0dn.15godz.15min.
11.70 X3.60 25.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę?!

Lewandowski otrzyma Złotą Piłkę?!

Hiszpańskie media donoszą, że Robert Lewandowski może otrzymać prestiżową nagrodę Złotej Piłki za sezon 2020. Informacja ta wyszła od dziennikarzy Diario Sport, którzy podkreślili, że France Football jedynie rozważa taką możliwość, a decyzja jeszcze nie zapadła. Byłby to dobry ruch organizatorów, którzy mocno narazili się kibicom po niezrozumiałym odwołaniu gali w 2020 roku, na której Lewandowski był bezapelacyjnym liderem klasyfikacji.

Sensacyjne doniesienia z Hiszpanii

Zgodnie z doniesieniami hiszpańskiego dziennika Diario Sport, France Football rozważa przyznanie Złotej Piłki Robertowi Lewandowskiemu za sezon 2020. Byłby to rekompensata za niezrozumiałe odwołanie gali w ubiegłym roku, na której polski napastnik był bezapelacyjnym faworytem do zdobycia tej prestiżowej nagrody. Decyzja jeszcze nie zapadła, ale byłby to z pewnością dobry ruch ze strony organizatorów, którzy chcieliby naprawić swój wizerunek. Lewandowski został spytano o taką możliwość w wywiadzie i sam przyznał, że nie miałby nic przeciwko gdyby otrzymał to wyróżnienie teraz.

Lewandowski bezapelacyjnym faworytem

Robert Lewandowski przeszedł do historii piłki nożnej dzięki swojej niezwykłej formie w sezonie 2019/2020. Mimo przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, Polak strzelił 55 goli w 47 meczach dla Bayernu Monachium, zdobywając mistrzostwo Niemiec, Pucharu Niemiec oraz Ligi Mistrzów.

Polak był niekwestionowaną gwiazdą drużyny Bayernu Monachium, której przewodził do historycznych zwycięstw. Jego imponująca skuteczność przyczyniła się do zdobycia kolejnych tytułów mistrzowskich przez bawarską ekipę. Nie dziwi więc, że Lewandowski czuł się oszukany przez France Football, które może jednak się zrehabilitować. Z pewnością byłoby to największe wydarzenie piłkarskie tego roku dla Polaków, no, może poza EURO w Niemczech.
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.