03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.11godz.12min.
12.80 X3.50 22.45 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

La Liga w Eleven Sports !

La Liga w Eleven Sports !

elevenEleven Sports Network, międzynarodowy operator telewizyjny, nabył prawa do transmisji La Liga w Polsce. Dotychczas na dwóch nowych kanałach Eleven oraz Eleven Sports można było oglądać ligę włoską, francuską, szkocką i belgijską. Według oficjalnej strony La Liga kanały Eleven Sports pozyskały prawa do najbliższych 3 sezonów.
Dwa kanały można na razie oglądać w Internecie za darmo na elevensports.pl oraz w aplikacji player.pl i Netii.

Informację potwierdza też oficjalny profil nC+ na Facebooku, który przeprasza fanów, że stracili rozgrywki ligi hiszpańskiej ze swoich sportowych kanałów:

Drodzy Kibice,
Otrzymaliśmy informację, że prawa do transmisji rozgrywek piłkarskiej ligi hiszpańskiej zostały pozyskane przez Eleven Sports Network. Wciąż usilnie staramy się, aby Abonenci nc+ mogli oglądać te rozgrywki. Rozmowy są skomplikowane, będziemy Was informować o rozwoju sytuacji.

Aktualizacja:

W poniedziałek o 20:30 został pokazany pierwszy mecz Granada SB – FC Eibar, a o 22:30 powtórka meczu Bilbao – FC Barcelona.

Zamieszanie, przez które kibice w Polsce nie mieli możliwości zobaczenia meczów pierwszej kolejki La Liga, wynikało z kilku powiązanych ze sobą faktów. Po pierwsze – po zakończeniu sezonu 2014-15 wygasła trzyletnia umowa na pokazywanie hiszpańskiej ligi w Canal Plus. Okazało się przy tym, że nc+ nie miało większych szans na zagwarantowanie sobie praw na kolejne sezony, bo o wiele lepszą ofertę złożył dystrybutorowi praw, czyli Mediapro, katarski kanał beIN Sports. Nieoficjalnie mówi się, że beIN zapłacił za prawa 40 milionów złotych za trzy sezony. To o dziesięć milionów więcej, niż Canal Plus płacił przed trzema laty.

 

Oficjalny komunikat:
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.