31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.17godz.18min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Mascherano. Kapitan bez opaski

Mascherano. Kapitan bez opaski

mascheOsoby Javiera Mascherano przedstawiać na pewno nie trzeba. Piłkarz, który dzięki swojej silnej woli, charakterowi, determinacji i siły stał się legenda FC Barcelony. Przez niemal dekadę w swoją grę wkładał całe serce. Odszedł zapisując się na złotych kartach klubowej historii.

Kiedy dowiedziałem się o pomyśle polskiego wydania książki Mascherano, byłem szczęśliwy. Postanowiłem, że muszę ją mieć. Na szczęście, dzięki bardzo długiej już współpracy z wydawnictwem Sine Qua Non, miałem możliwość przeczytania jej.

Jeszcze przed przedsprzedażą książki wydawnictwo SQN przygotowało kolejną już ciekawą akcję dla wszystkich kibiców. Fani, zamawiając książkę mieli okazję podziękować piłkarzowi za wkład w grę i zostawić swój ślad w książce w postaci imienia, nazwiska i miejscowości. Ponadto znalazło się także miejsce dla specjalnych podziękowań od najwierniejszych klientów LaBotiga.pl

Lektura zaczyna się od przedmowy do polskiego wydania autorstwa jednego z redaktorów serwisu FCBarca, przedmową do polskiego wydania autorstwa pierwszego prezesa fanklubu FCBP. Prologi zaś nalezą do Cachito Vigili i Leo Messiego, który opowiadał o tym jak poznał Masche oraz jego życiu prywatnym.

Pozycja „Mascherano. Kapitan bez opaski” kończy się posłowiem do polskiego wydania autorstwa Tomasza Ćwiąkały z Eleven Sport oraz wspomnianymi podziękowaniami.

Książka napisana w 2015 roku składa się z serii wielu długich rozmów autora z piłkarzem. Osoby, która chciała opowiedzieć o swojej historii i dawać cenne rady oraz drugiej, która chciała tego wysłuchać i przelać to na papier.

Mascherano w książce opowiada nie tylko o samym sobie, swojej karierze czy najważniejszych decyzjach, ale także daje ciekawe lekcje, co czyni książkę w jakimś sensie poradnikiem jak stać się i być najlepszym nie tylko piłkarzem, ale i człowiekiem. Nie raz czytający na chwilę odłoży książkę, aby nad czymś się zastanowić, czy coś przemyśleć. Lektura powoduje refleksję.

Ponadto tekst wzbogacony jest o liczne wypowiedzi i refleksje takich postaci jak Messi, Xavi, Sabella czy Menotti.

Książka zdecydowanie godna polecenia nie tylko zawodnikom, którzy stawiają pierwsze kroki w piłce, ale także i ich rodzinom i przede wszystkim kibicom i to nie tylko FC Barcelony, bo dla nich jest to pozycja obowiązkowa.

Fragment lektury w formacie PDF przeczytać możecie TUTAJ. Samą książkę możecie zamówić TUTAJ za 39.90 zł oraz również w atrakcyjnych pakietach (TYLKO na LaBotiga.pl).
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.