31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.11godz.30min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ilustrowana historia Barcy – jej magia zaklęta w fotografii

Ilustrowana historia Barcy – jej magia zaklęta w fotografii

albumChociaż wyszła już w 2015 roku, dopiero teraz wreszcie mogła do mnie trafić. Książka – album. Ilustrowana historia FC Barcelony. Cała magia tego klubu zaklęta w fotografii. Wydawnictwo Sine Qua Non przygotowało wówczas niesamowitą gratkę dla wszystkich fanów Dumy Katalonii.

Autorem albumu jest niezwykle znany i doskonały (po Jimmy Burnsie) mój ulubiony autor – Guillem Balague. Jeśli chodzi o niego miałem przyjemność przeczytać książki „Guardiola. Sztuka Zwyciężania„, „Ronaldo. Biografia” czy „Messi. Biografia”, której nie zdążyłem jeszcze przeczytać. Wszystkie wydane przez SQN.

We „wprowadzeniu” do książki w niezwykle szczegółowy sposób poznamy hymn Blaugrany. Każdy wers jest dokładnie wyjaśniony, nie tylko z prostym tłumaczeniem, ale pełnym opisem.

Album dzieli się na sześć części. Narodziny klubu oraz lata 1920-1960, 1960-1988, 1988-1995, 1996-2008 oraz 2008-2015. Poznajemy zatem historie powstania klubu, czasy wojny domowej i dyktatury Franco, budowę i oddanie Camp Nou czy erę Cruyffa, Michelsa, Van Gaala, Rijkaarda, Guardioli i Enrique.

Po każdym rozdziale znajdziemy krótką biografię legend klubowych, do których autor zalicza Gampera, Kubale, Cruyffa, Maradone, Laudrupa, Stoiczkowa, Romario, Ronaldo, Figo, Ronaldinho, Eto’o, Xaviego i Messiego.

Warto dodać, że album jest oficjalną klubową kroniką. Jest pełny unikatowych, ciekawych i nie rzadko fantastycznych fotografii. Klub dołożył wszelkich starań, aby skontaktować się z właścicielami praw autorskich do wszystkich zdjęć.

Taki album musi znaleźć się na półce każdego fana FC Barcelony. Prawdziwego Cule. Pozycja zdecydowanie obowiązkowa.

album
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.