20.07.2024, g. 22:00
LCS - LoL
Dignitas vs Team Liquid
Do meczu pozostało:
2dn.15godz.53min.
16.20 X0.00 21.08 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Joan Laporta prezesem FC Barcelony!

Joan Laporta prezesem FC Barcelony!

Zmiany. To słowo najlepiej opisuje to, co dzieje się w FC Barcelonie od początku tego sezonu. Kluczową może być wybranie nowego prezesa, którym po raz drugi w życiu został Joan Laporta. Wcześniej, charyzmatyczny Hiszpan dowodził „Blaugraną” w latach 2003-2010, kiedy zespół wygrywał m.in. sześć pucharów w jednym sezonie.

„Zachęcimy Messiego do pozostania w klubie”

Jak poinformowała oficjalna strona FC Barcelony, Joan Laporta zdobył aż 54,28% możliwych do uzyskania głosów. Na taki wynik złożyło się ponad 30 tys. ludzi, którzy ze statusem socio postanowili oddać swoje głosy. Drugi Victor Font uzyskał prawie połowę mniej głosów, a trzeci Toni Freixa zaledwei 8,58%.

Joan Laporta udzielił oczywiście kilku wypowiedzi zaraz po ogłoszeniu oficjalnych wyników. Stary-nowy prezes FC Barcelony przekonywał, że zrobi wszystko, by Barca wróciła na szczyt. Nie zabrakło również poruszenia tematu Leo Messiego, który cały czas zastanawia się nad odejściem z klubu. Laporta zapewnia, że liczy na pozostanie Argentyńczyka.

Messi dziś przyszedł zagłosować w wyborach wraz z synem. Dla mnie jest to znak, że on kocha Barçę. Jesteśmy wielką rodziną, a najlepszy piłkarz świata kocha Barçę. Zachęcimy go, by został, bo tego chcemy wszyscy. Będziemy szli wszyscy razem mierzyć się z wyzwaniami, które przed nami – powiedział Laporta.

Zobacz także: Typy bukmacherskie na mecz PSG – FC Barcelona

Nowy prezes FC Barcelony podziękował także swoim rywalom, zaznaczając jednocześnie, że bez nich Barcelona nie będzie wyglądać tak dobrze jak przed laty. Laporta zachęca do wspólnej pracy na rzecz klubu, który zasługuje na wyjątkowe uczucie wszystkich socios.

Kiedy mówię, że musimy iść wszyscy razem, mam na myśli także innych kandydatów. Proszę o brawa dla Víctora Fonta, Toniego Freixy i ich zespołów. Proszę wszystkich barcelonistas, by nie myśleli tylko o tym, co Barça może zrobić dla nich, ale też o tym, co oni mogą zrobić dla niej. Najlepsze, co można dla niej zrobić, to ją kochać – zakończył Laporta.
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.