23.09.2023, g. 18:30
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Celta Vigo
Do meczu pozostało:
0dn.7godz.15min.
11.33 X5.00 27.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

FIFA wprowadza klubowy Mundial

FIFA wprowadza klubowy Mundial

mundialFIFA cały czas obmyśla plan stworzenia klubowego Mundialu. Będzie to prawdziwe zrewolucjonizowanie piłki nożnej. Są już plany i zarys formuły turnieju. Pozostały jedynie szczegóły.

Klubowy Supermundial rozgrywany będzie co cztery lata na rok przed Mistrzostwami Świata. Oznacza to, że zastąpi on Puchar Konfederacji. Niemcy zatem pozostaną jego ostatnim triumfatorem.

W turnieju wezmą udział 24 drużyny z 6 kontynentów. Powoła miejsc zarezerwowana jest dla ekip europejskich.

Turniej składać się będzie z fazy grupowej (8 grup po 3 zespoły) i fazy pucharowej. Finaliści zagrająą po 5 meczów zatem wszystko trwać będzie około 20 dni.

Pierwsza edycja ma zostać rozegrana w lato 2021 roku. Gospodarzem bęzie zawsze kraj, który rok później zorganizuje Mundial. W tym wypadku będzie to Katar. Wszystko może jednak popsuć tamtejszy klimat, dlatego organizatorzy zastanawiają się nad pzeniesieniem go do Chin.

Z europy zagrają czterej ostatni triumfatorzy Ligi Mistrzów i zespoły z najlepszym współczynnikiem w klubowym rankingu UEFA. Z Ameryki Południowej czterej ostatni triumfatorzy Copa Libertadores i najlepsza drużyna rankingu Conmebol. Afryka, Azja i Ameryka Północna otrzymają po dwa miejsca dla najlepszych zespołów tych kontynentów. Jedno miejsce przypadnie także dla najlepszej drużyny Oceanii.
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.