Zmarł Johan Cruyff

Zmarł Johan Cruyff

cruyffDzisiaj, czyli 24 marca 2016 roku, w wieku 68 lat zmarł Johan Cryuff, legenda Ajaxu, FC Barcelony oraz całego futbolu.

Holender przegrał walkę z rakiem płuc, którego wykryto u niego w październiku ubiegłego roku. Za miesiąc skończyłby 69 lat.
Dzielnie stawiał czoła chorobie, nie dawno poinformował, że wygrywa z rakiem 2-0… Okazało się jednak, że przegrał tą nierówną walkę. Zmarł w otoczeniu bliskich i rodziny, która na jego oficjalnej stronie zamieściła komunikat.

24 marca 2016 Johan Cruyff zmarł w Barcelonie w wieku 68 lat, po ciężkiej walce z rakiem, otoczony przez swoją rodzinę. Pogrążeni w smutku prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w tych chwilach bólu.

To on po zakończeniu kariery zawodniczej zrewolucjonizował styl Barcy. Styl, który do teraz przynosi sukcesy i kolejne generacje wybitnych piłkarzy jak Iniesta, Xavi czy Messi. Stał się legendą już za życia i nigdy nie zostanie zapomniany wśród kibiców Dumy Katalonii.

Spoczywaj w pokoju Johan i oglądaj z góry kolejne sukcesy FC Barcelony, bez Ciebie prawdopodobnie nie byłoby ich tak wiele…

cruyff

 

Mecze Barcelony za darmo

Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz

La Liga terminarz

La Liga tabela

La Liga strzelcy

Profil na FB