Tylko Ter Stegen został na Euro

Tylko Ter Stegen został na Euro

euroMistrzostwa Europy 2016 nie są najlepszym turniejem w wykonaniu piłkarzy FC Barcelony. A właściwie są najgorszą imprezą na Starym Kontynencie w całym XXI wieku.

Na Euro pojechało ośmiu piłkarzy Dumy Katalonii. Alba, Pique Busquets i Iniesta (Hiszpania), Rakitić (Chorwacja), Turan (Turcja), Vermaelen (Belgia) oraz Ter Stegen (Niemcy.

Z Mistrzostwami w 1/8 turnieju pożegnała się Hiszpania, która poległa z Włochami (KLIK) oraz Chorwacja, która przegrała z Portugalią (KLIK). W ćwierćfinale odpadła Belgia (KLIK), zaś z grupy wcale nie wyszła Turcja.

Oznacza to, że na turnieju został tylko Marc Andre ter Stegen, który nie zagrał w Niemczech jeszcze ani minuty i jeśli Neuer nie zostanie kontuzjowany, bramkarz Barcy raczej nie zagra.

Dodać należy jednak, że w kadrze Francji, która jest już w półfinale, zadebiutował Samuel Umtiti, który grał w ćwierćfinale z Islandią. On również jest już zawodnikiem Barcelony.

Były to najgorsze Mistrzostwa Europy w XXI wieku w wykonaniu Barcelonistów. W 2000 roku w półfinale grało dziesięciu piłkarzy Barcy (Reiziger, bracia de Boer, Cocu, Zenden i Patrick Kluivert – Holandia, Luisa Figo – Portugalia, Abelardo, Sergim Barjuanem i Guardiola – Hiszpania).

W 2004 roku Holandia z Reizigerem, Giovannim van Bronckhorstem, Cocu, Davidsem, Kluivertem i Overmarsem odpadła dopiero w półfinale.

2008 rok to triumf Hiszpanii z Puyolem, Xavim i Gabrim. Sukces ten został powtórzony cztery lata później z Valdesem, Pique, Busquetsem, Xavim, Iniestą, Ceskiem i Pedro.

 

Mecze Barcelony za darmo

Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy na mecze La Liga

Brak spotkań

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz

La Liga terminarz

La Liga tabela

La Liga strzelcy

Profil na FB