31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.8godz.3min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Świetny początek sezonu Ardy

Świetny początek sezonu Ardy

ardaW zeszłym sezonie Arda Turan był jednym z najbardziej krytykowanych piłkarzy w zespole. Barcelona wydała na niego 40 milionów euro, a on najpierw nie grał pół roku, by potem pokazać, ze jego forma nie ma nic wspólnego z tą formą z Atletico.

Przyczyny słabej gry w FC Barcelonie przedstawiał Sport w marcu tego roku. Informowaliśmy o tym TUTAJ. Dziś ten sam dziennik podaje powody świetnej gry w presezonie i meczach o Superpuchar Hiszpanii.

1. Szybszy powrót z wakacji
Luis Enrique kazał tydzień szybciej wrócić Turkowi z wakacji, aby lepiej przygotować się do sezonu i być w lepszej formie. Arda został poddany dokładnej kontroli i analizie, co przyniosło efekt.

2. Ciągłość rywalizacji
Po transferze do Blaugrany musiał pół roku pauzować, przez co totalnie stracił rytm gry. Następnie zagrał pól sezonu, potem Mistrzostwa Europy, a teraz od razu presezon. regularne występy powodują lepszą dyspozycję.

3. Gra jako napastnik
Gdy w składzie był Messi, Suarez i Neymar, wówczas Arda grał w środku pola, a tam sobie nie radził. Teraz pod nieobecność Neymara, Turan gra w ataku i znakomicie sobie radzi.

4. Zaufanie trenera
Turan był już jedną nogą poza Camp Nou. Duże pieniądze nadchodziły z Chin i Anglii. Zawodnik jednak nie chciał odchodzić, bo przekonał go Luis Enrique do zostania. Trener wierzy w piłkarza i odbudowę jego formy. Zaufał mu i to przyniosło efekty.

5. Zaadaptowanie się do życia w Barcelonie
Arda już dość długo mieszka w Barcelonie do dobrze się zaaklimatyzował. Nie ma już problemów z dojazdem do ośrodka treningowego, czy Camp Nou. Teraz ma już swoje ulubione restauracje i jeździ rowerem po mieście. Czuje się jak u siebie.
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.