Pjanić: Zamierzam zostać w Barcelonie

Pjanić: Zamierzam zostać w Barcelonie

Miralem Pjanić rozmawiał ostatnio z katalońską gazetą „Mundo Deportivo”, z którą zahaczył o temat swojego pobytu w Barcelonie. Co ciekawe, Bośniak przyznał, że nigdzie się nie wybiera i zamierza walczyć o plac w Katalonii w przyszłym sezonie.

„Ten klub był na mojej drodze przez wiele lat”

Miralem Pjanić nie miał wątpliwości co do swojej przyszłości, mimo że wiele hiszpańskich mediów w ostatnich dniach spekulowało o jasnej deklaracji ze strony klubu. FC Barcelona ma być skłonna sprzedać pomocnika, który w ogóle nie spełnił pokładanych oczekiwań. Sam zainteresowany twierdzi jednak, że nigdzie się nie rusza.

Nie podpisałem kontraktu z Barceloną, żeby odejść po roku, zrobiłem to, aby stworzyć historię w klubie, który był na mojej drodze przez wiele lat. Kiedy miałem 16 lat, mój ojciec spotykał się z przedstawicielami Barcelony, którzy chcieli mnie sprowadzić do drużyny rezerw. Wówczas byłem w Metz i nie potrafiliśmy docenić, jak ważna jest Barça B w tym klubie. Postanowiłem rozpocząć moją karierę we Francji, ale zawsze śledziłem to, co robi Barcelona. Przybyłem do klubu ze względu na moją grę i doświadczenie jako zwycięzcy. Poproszono mnie, abym to wniósł, kiedy podpisałem kontrakt z Barceloną – powiedział Pjanić.

Zobacz również: Ansu Fati nie zagra już w tym sezonie

Dziennikarze nie omieszkali także zapytać o relacje Pjanicia z Ronaldem Koemanem. Bośniak otwarcie przyznał, że jedyne czego pragnie, to regularność w grze. Pjanić zdaje sobie jednak sprawę, że każdy tego pragnie i o miejsce w takim klubie jak FC Barcelona jest niezwykle ciężko.

Każdy piłkarze potrzebuje regularności. To jedyne, o co mogę poprosić trenera Koemana. Trener stawia mocniej na graczy ze szkółki, ale ja mogę wnieść nieco więcej doświadczenia. Aby to pokazać potrzebuje jednak częstszych występów – zakończył Pjanić.

 

fot.gettyimages.com

 

Mecze Barcelony za darmo

Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy na mecze La Liga

Brak spotkań

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz

La Liga terminarz

La Liga tabela

La Liga strzelcy

Profil na FB