08.10.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Granada vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.20godz.1min.
16.50 X5.50 21.33 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piłkarskie święto w Leganes

Piłkarskie święto w Leganes

diosJuż w najbliższą sobotę FC Barcelona zagra spotkanie trzeciej ligowej kolejki. Jej rywalem będzie CD Leganes, a mecz odbędzie się na Estadio Municipal de Butarque pod Madrytem.

Na oficjalnej stronie beniaminka pojawiła się wiadomość dla wszystkich kibiców, którzy będą na stadionie:

„W dniu meczu, stadion ponownie zapełni się po brzegi. Utworzone zostaną dwie mozaiki. Jedna na trybunie na wysokości środkowej linii boiska, zaś druga za północną bramką. Obie zostaną zaprezentowane, gdy piłkarze będą wychodzili na murawę, zaś ich zdjęcie nastąpi przed rozpoczęciem meczu. Prosimy wszystkich o zrozumienie i współpracę. Jednocześnie chcemy prosić o zaśpiewanie hymnu a capella. W ten sposób piłkarze będą mogli czuć się niesieni przez swoich fanów.”

Oficjalny plakat promujący mecz prezentujemy poniżej. Znajduje się na nim stadion Leganes, nad którym unosi się chmura, która przybiera posturę Messiego, który unosi ręce ku niebu (jak w momencie celebracji gola). Nad nim jest napis: „Niech się stanie to, czego Bóg zapragnie”, zaś niżej „Albo nie”.

Klub zastosował także pisownie, która łączy słowa Bóg i odnosi się do Messiego. Jest to już znane w Hiszpanii. Dios to Bóg, a pisane jest D10S. 10 symbolizuje numer Argentyńczyka.

dios2
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.