29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun vs Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.32min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pedri kosztował więcej niż początkowo przypuszczano?

Pedri kosztował więcej niż początkowo przypuszczano?

Pedri jest prawdziwym objawieniem, jeśli chodzi o nowych zawodników FC Barcelony. Nieco ponad 18-letni pomocnik trafił do Katalonii na zasadzie transferu definitywnego z Las Palmas. Początkowo zakładano, że młody piłkarz kosztował pięć milionów euro, ale rąbka tajemnicy w wywiadzie dla Radia Marca uchylił prezes klubu z Wysp Kanaryjskich.

Suma jest sześć razy wyższa?

Operacja przejścia Pedriego do FC Barcelony jest nieco skomplikowana. Młody pomocnik został oficjalnie wykupiony przez „Blaugranę” już w 2019 roku, ale od razu został w Las Palmas na zasadzie rocznego wypożyczenia. Szeregi Barcelony Pedri zasilił zatem latem 2020 roku. Na temat transferu wypowiedział się Miguel Angel Ramirez, czyli prezes kanaryjskiego klubu. Na łamach Radia Marca zaprzeczył doniesieniom o tak niskiej kwocie i przedstawił szczegóły operacji.

Wszyscy myślą, że sprzedaliśmy Pedriego za pięć milionów, ale już zarobiliśmy dziesięć ze zmiennych, a ostateczna kwota transferowa może sięgnąć nawet 30 czy 35 milionów euro – przyznał Ramirez.

Pedri wydaje się jednak wart takiej ceny. Hiszpan mając zaledwie 18 lat przebił się niezwykle szybko do pierwszej jedenastki FC Barcelony i wraz z Leo Messim pokazał zalążki kapitalnej współpracy. W tym sezonie zagrał w aż 27. spotkaniach, w których strzelił trzy bramki. Poza tym zanotował tyle samo asyst.

Zobacz również: Todibo ponownie wypożyczony

 

fot.gettyimages.com
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.