Pedri: Bardzo chcieliśmy odwrócić losy rywalizacji

Pedri: Bardzo chcieliśmy odwrócić losy rywalizacji

FC Barcelona pomimo sporej liczby sytuacji nie zdołała odwrócić losów dwumeczu z PSG i odpadła z Ligi Mistrzów już na etapie 1/8 finału. Tuż po końcowym gwizdku swoje przemyślenia w kontekście tego spotkania przedstawił Pedri, który w tym starciu wyszedł w pierwszym składzie „Blaugrany”.

„Jestem bardzo dumny z drużyny”

Pedri został zapytany przede wszystkim o liczbę sytuacji, które FC Barcelona stworzyła sobie w pierwszej części spotkania. 18-latek oczywiście ubolewał nad słabą skutecznością zespołu, ale zaznaczył, że jest dumny z takiej postawy swoich kolegów.

Mieliśmy dużo okazji, których nie potrafiliśmy wykorzystać, ale jestem bardzo dumny z drużyny. Wiedzieliśmy przecież, że to będzie bardzo trudny mecz, zwłaszcza ze względu na wynik spotkania na Camp Nou – powiedział Pedri.

Dziennikarze nie odpuszczali pomocnikowi w tym temacie, ponieważ kolejne pytania zahaczały praktycznie tylko o ten temat. Pedri musiał zmierzyć się chociażby z pytaniem o to, jak na drużynę wpłynęła tak duża liczba niewykorzystanych szans, także tej związanej z rzutem karnym zmarnowanym przez Leo Messiego.

W przerwie wiedzieliśmy, że mieliśmy dużo okazji, w tym rzut karny. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że musimy dalej pracować i możemy tworzyć kolejne szanse. Bardzo chcieliśmy odwrócić losy rywalizacji. Wiedzieliśmy zresztą, że możemy mieć szanse na dokonanie remontady, ale ostatecznie nie udało nam się osiągnąć odpowiedniego rezultatu – dodał Pedri.

Zobacz także: Poważny uraz Gerarda Pique

Na sam koniec, Pedri został zapytany o swój sezon. Przypomnijmy, że jest to pierwsza kampania 18-latka, który przed sezonem 2020/21 trafił do FC Barcelony z Las Palmas. Hiszpan jest z siebie zadowolony, ale dodał, że wraz z zespołem Barcelony chce mocno powalczyć zarówno o mistrzostwo Hiszpanii, jak i o Puchar Króla.

Jestem całkowicie innym piłkarzem niż wtedy, kiedy tu trafiłem. Koledzy bardzo mi we wszystkim pomagają, a do tego mamy do siebie pełne zaufanie. Możliwość gry u boku najlepszych, przede wszystkim obok Leo, też pomaga mi we wszystkim. Będziemy walczyć o oba trofea, które nam pozostały, ponieważ jesteśmy Barceloną – zakończył Pedri.

 

fot.gettyimages.com

 

Mecze Barcelony za darmo

Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy na mecze La Liga

Brak spotkań

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz

La Liga terminarz

La Liga tabela

La Liga strzelcy

Profil na FB