18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
56dn.11godz.33min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Nowa piłka w Lidze MIstrzów

Nowa piłka w Lidze MIstrzów

Podczas wczorajszych spotkań w 1/8 Ligi Mistrzów dało się zobaczyć nową piłkę. Adidas przygotował specjalną futbolówkę na dalszą część rozgrywek.

Wraz z powrotem do gry piłkarzy występujących w tegorocznej edycji UEFA Champions League adidas prezentuje oficjalną piłkę meczową, która będzie używana od fazy pucharowej aż do finału w Cardiff.

adidas_dragon_pack

 

 

 

 

 

 

 

Futbolówka posiada motyw graficzny smoka, nawiązujący bezpośrednio do godła narodowego Walii, kraju-gospodarza meczu finałowego.

Specjalny zespół adidas, który na etapie projektowania nowej piłki wybrał się do Cardiff, czerpał inspirację z mitologii celtyckiej, która opisuje nadzwyczajną siłę smoków. To też symbolizuje bezwzględność ostatecznych rozstrzygnięć w rozgrywkach UEFA Champions League, gdzie nie ma miejsca na słabości, a jeden błąd może kosztować utratę szans na dotarcie do finału.

Piłka zapewnia również wydajność, jaka jest wymagana przez zawodników pokroju Leo Messiego, Garetha Bale’a, Luisa Suareza czy Thomasa Mullera. Jej zewnętrzna struktura gwarantuje optymalną przyczepność, natomiast konstrukcja termicznych wiązań paneli futbolówki daje niezakłócony kontakt ze stopą.

adidas_dragon_pack_ace

 

 

 

 

 

 

 

Piłka adidas Finale Cardiff 2017 będzie używana podczas meczów fazy pucharowej UEFA Champions League od 14 lutego aż do finału, który zostanie rozegrany 3 czerwca.

Motyw smoka został również umieszczony na butach X i ACE z limitowanej kolekcji Dragon Pack. Posiadają one znane już z wcześniejszych serii właściwości oraz technologie. W skład kolekcji Dragon Pack wchodzą buty przeznaczone tak na klasyczne boiska piłkarskie, jak i do gry w specjalnych klatkach.

Model X16 zawiera system NON STOP GRIP (NSG), który gwarantuje nienaganną kontrolę nad piłką. Z kolei technologia PURECUT SOCK pozwala na ukrycie sznurowadeł. X16 wyróżnia się również gwarantującą stabilizację stopy podczas zmiany kierunku biegu podeszwą SPRINTFRAME.

Wersja X16 przeznaczona do gry w klatkach zawiera dodatkowo specjalne wykończenie z gumy, które zapewnia wyjątkową przyczepność nawet na najtrudniejszych nawierzchniach.

adidas_dragon_pack_x

 

 

 

 

 

 

 

ACE17+ PURECONTROL Dragon Pack charakteryzuje się ciemniejszym zestawem kolorystycznym. Ponadto wyróżnia się systemem PURECUT SOCK. Został on zaprojektowany tak, aby zapewnić optymalne dopasowanie, jednocześnie elastyczny materiał daje doskonałą stabilizację. Wierzchnią warstwę buta pokrywa siateczka PRIMEKNIT, która dopasowuje się do najbardziej skomplikowanych ruchów stopy. Jest ona chroniona przez ultracienką powłokę NON STOP GRIP (NSG), która jest gwarancją przyczepności. Kolejną nowością w ACE17+ PURECONTROL jest użycie, znanej m.in. z butów biegowych, pianki BOOST, która zapewnia niezrównany zwrot energii zainwestowanej w każdy ruch.

Nowa seria zawiera również model ACE 17+ PURECONTROL do gry w specjalnych klatkach. Posiada on siatkę PRIMEKNIT oraz wspomniany system NSG, który zapewnia kontrolę nad piłką. Materiał TECHFIT optymalizuje komfort, zaś czarne pasy EVA okalają tylną część buta w miejscu, w którym znajduje się pianka BOOST.
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.