19.06.2024, g. 02:00
NHL
Florida Panthers vs Edmonton Oilers
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.30min.
12.18 X3.95 22.72 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Neymar wróci do Barcelony? Droga do tego daleka, ale nie niemożliwa

Neymar wróci do Barcelony? Droga do tego daleka, ale nie niemożliwa

Neymar cały czas przewija się w kontekście ewentualnego powrotu do FC Barcelony. Sprawa ta jest mocno skomplikowana i droga do jej ziszczenia jest obecnie daleka, aczkolwiek dobrze zorientowani hiszpańscy dziennikarze już teraz wskazują na dwa rozwiązania, dzięki którym Brazylijczyk mógłby wrócić do Katalonii.

Koniec umowy lub wymiana

Kataloński „Sport” informuje, że Neymar miałby być nastawiony na nieprzedłużanie kontraktu z PSG, zwłaszcza, że coraz bardziej prawdopodobne jest pozostanie Leo Messiego w FC Barcelonie. Ten sam dziennik dodaje, że 29-latek chce zrobić wszystko, by wrócić do stolicy Katalonii, a do tego potrzebny jest jeden z dwóch scenariuszy.

Przede wszystkim Neymar wróciłby do Barcelony dopiero za rok. Wówczas, ostatniego dnia czerwca 2022 roku kończy mu się umowa z Paris Saint-Germain, na co przystałaby też sama Barcelona mająca duże kłopoty finansowe. Transfer gotówkowy obecnie nie wchodzi więc w grę.

Zobacz również: Coutinho przejdzie kolejną operację

Aby obniżyć cenę, FC Barcelona musiałaby poświęcić dwóch zawodników. Według „Sportu” pierwszy na liście ma być Ousmane Dembele, który również nie rozpoczął jeszcze rozmów w sprawie przedłużenia kontraktu. Poza tym, w tym gronie przewija się osoba Antoine’a Griezmanna, choć w tym przypadku nie jest to aż tak prawdopodobne. Pewne jest jednak to, że przyjście Neymara jest nieco skomplikowane, nie tylko pod względem finansowym.

 

fot.gettyimages.com
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.