Messi pozwał jedną z polskich gazet

Messi pozwał jedną z polskich gazet

lioAfera określana jako „papiery z Panamy” wybuchła na dobre i dotyczy nie tylko wielu znanych sportowców i polityków, ale także i Leo Messiego.

Chodzi o oszustwa podatkowe i oskarżenia nadużycia podatkowe i defraudacje na kwotę czterech milionów euro. Leo i jego ojciec Jorge mieli wykorzystać jedną z urugwajskich firm do utworzenia panamskiej spółki, która miała zajmować się rozliczaniem przychodu z tytuły praw do wizerunku. Wszystko to miało odbywać się za plecami Urzędu Skarbowego. Celem było uniknięcie płacenia podatków.

Ojciec Argentyńczyka wziął całą sprawę w swoje ręce, aby jego syn skupił się tylko na futbolu. Rodzina piłkarza zaprzecza wszystkim informacją podanym przez ICIJ – Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych.

31 maja Leo ma zeznawać w rozprawie sądowej za oszustwa podatkowe w latach 2007-2009. prokuratura domaga się 22.5 miesiąca wiezienia dla piłkarza.

– „Leo Messi nie przeprowadził żadnego zarzucanego mu czynu. Wszystko jest fałszywe.” – mówi Jorge Messi.

Piłkarz zdecydował się złożyć pozew przeciwko 109 redakcji z 76 krajów. Wśród nich jest także ogólnopolski dziennik – Gazeta Wyborcza.

 

Mecze Barcelony za darmo

Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy na mecze La Liga

Brak spotkań

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz

La Liga terminarz

La Liga tabela

La Liga strzelcy

Profil na FB