04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.21min.
12.70 X3.00 21.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Messi pozwał jedną z polskich gazet

Messi pozwał jedną z polskich gazet

lioAfera określana jako „papiery z Panamy” wybuchła na dobre i dotyczy nie tylko wielu znanych sportowców i polityków, ale także i Leo Messiego.

Chodzi o oszustwa podatkowe i oskarżenia nadużycia podatkowe i defraudacje na kwotę czterech milionów euro. Leo i jego ojciec Jorge mieli wykorzystać jedną z urugwajskich firm do utworzenia panamskiej spółki, która miała zajmować się rozliczaniem przychodu z tytuły praw do wizerunku. Wszystko to miało odbywać się za plecami Urzędu Skarbowego. Celem było uniknięcie płacenia podatków.

Ojciec Argentyńczyka wziął całą sprawę w swoje ręce, aby jego syn skupił się tylko na futbolu. Rodzina piłkarza zaprzecza wszystkim informacją podanym przez ICIJ – Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych.

31 maja Leo ma zeznawać w rozprawie sądowej za oszustwa podatkowe w latach 2007-2009. prokuratura domaga się 22.5 miesiąca wiezienia dla piłkarza.

– „Leo Messi nie przeprowadził żadnego zarzucanego mu czynu. Wszystko jest fałszywe.” – mówi Jorge Messi.

Piłkarz zdecydował się złożyć pozew przeciwko 109 redakcji z 76 krajów. Wśród nich jest także ogólnopolski dziennik – Gazeta Wyborcza.
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.