Luis Enrique vs. Zinedine Zidane

Luis Enrique vs. Zinedine Zidane

luiszizuLuis Enrique i Zinedine Zidane. Dwaj byli wielcy piłkarze, aktualnie trenerzy dwóch najlepszych drużyn Hiszpanii i świata. Lucho grał zarówno w Realu Madryt jak i w Barcelonie, zaś Zidane w barwach Królewskich.

Obaj panowie drugiego kwietnia podczas El Clasico zmierza sie ze sobą po raz pierwszy w roli trenerów. Wcześniej jednak stawali już na przeciw sobie na boisku, walcząc o punkty zarówno na poziomie klubowym jak i reprezentacyjnym.

Poniżej przypominamy pięć spotkań, w których Zidane i Enrique zagrali przeciwko sobie. Powyżej zaś prezentujemy materiał video z bójki obu panów z jednego z tych pojedynków.

1.
15.06.1996: Hiszpania 1-1 Francja
Enrique był wówczas piłkarzem Realu. Były to Mistrzostwa Europy w Anglii, mecz na Elland Road w Leeds. Lucho zagrał 55 minut.

2.
28.01.1998: Francja 1-0 Hiszpania
Luis już jako piłkarz Barcelony. Mecz na Stade de France w Paryżu. Jedyną bramkę w meczu strzelił Zidane.

3.
16.03.2002: FC Barcelona 1-1 Real Madryt
Trzeci mecz pomiędzy dwoma piłkarzami to już mecz ligowy, na Camp Nou. Barce prowadził Rexach, Real Del Bosque. Lucho zagrał 50 minut, Zizou strzelił bramkę.

4.
19.04.2003: Real Madryt 1-1 FC Barcelona
Spotkanie na Santiago Bernabeu. Luis Enrique strzelił bramkę dla Dumy Katalonii,, grając do 79 minuty, Zinedine zagrał cały mecz.

5.
25.04.2004: Real Madryt 1-2 FC Barcelona
Ostatni mecz, kiedy obaj zagrali przeciwko sobie. Pojedynek w Madrycie w rozgrywkach ligowych. Enrique wszedł na boisko w 56 minucie, Zidane zagrał do 73 minuty.

Szóste spotkanie zostanie rozegrane 2.04.2016 roku. Obaj już w roli szkoleniowców Realu i Barcelony. Jak potoczą się ich dalsze relacje boiskowe? Jak napisze się ten scenariusz? Przekonamy się niebawem.

 

Mecze Barcelony za darmo

Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy na mecze La Liga

Brak spotkań

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz

La Liga terminarz

La Liga tabela

La Liga strzelcy

Profil na FB