19.06.2024, g. 02:00
NHL
Florida Panthers vs Edmonton Oilers
Do meczu pozostało:
0dn.10godz.55min.
12.18 X3.95 22.72 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Krótka charakterystyka zespołu

Krótka charakterystyka zespołu

FC Barcelona opublikowała oficjalne numery, z jakimi piłkarze występować będą w sezonie 2017/2018, o czym informowaliśmy TUTAJ),  zaś dziennik Mundo Deportivo skusił się na pierwsze oceny i spostrzeżenia.

Kadra zatem liczy 24 piłkarzy (trzeba pamiętać, że Arda Turan wciąż może odejść, ponieważ okienko transferowe w Turcji zamyka się ósmego września). Nie liczy się także Ortola, który oficjalnie jest piłkarzem rezerw, ale także pełni funkcję trzeciego bramkarza.

Mundo Deportivo zwraca uwagę, że każda pozycja na boisku obsadzona jest minimum dwoma piłkarzami. W związku z tym Ernesto Valverde będzie mógł dokonywać rotacji.

Średnia wieku piłkarzy pierwszego zespołu wynosi 26,9 lat. Najstarszymi w drużynie są Andres Iniesta i Javier Mascherano (obaj po 33 lata), zaś najmłodszy jest Dembele, mający 20 lat.

Siła zespołu jest bardzo porównywalna z ta sprzed roku. Jedyna strata to Neymar, ale w jego miejsce przyszedł inny klasowy napastnik – Dembele. Dni Mathieu, Tello, Masipa, Munira, Douglasa i Sampera i tak były już policzone.

Wart odnotowania jest także fakt, że Sergi Roberto oraz Aleix Vidal już grali na dwóch pozycjach. Dwójka wszechstronnych piłkarzy w zespole jest bardzo ważna i przydatna.

Na poniższym zdjęciu widać zespół z piłkarzami przypisanymi do swoich pozycji. Pod nazwiskiem widać wiek piłkarza, zaś niżej date wygaśnięcia jego kontraktu. Przy Messim widnieje rok 2021. Klub poinformował oficjalnie o całkowitym porozumieniu, choć Argentyńczyk umowy jeszcze nie podpisał. (Jeśli tego nie zrobi od stycznia będzie wolnym piłkarzem i będzie miał możliwość negocjacji z innymi klubami, a Barca mogłaby w takim wypadku stracić nie otrzymując za to ani grosza).

sklad
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.