Jordi Alba: Laporta doskonale wie co robi

Jordi Alba: Laporta doskonale wie co robi

Jordi Alba spotkał się z dziennikarzami katalońskiego „Sportu”, gdzie został zapytany o swoją dyspozycję, ale i bieżące tematy związane z konkretnymi osobami z otoczenia Barcelony. Na czele rozmowy znów stanęła kwestia ewentualnego odejścia Leo Messiego.

„Laporta poradzi sobie fenomenalnie”

Dziennikarz zapytał lewego obrońcy przede wszystkim o osobę Joana Laporty. Jordi Alba nie krył swojego zadowolenia z faktu, że to właśnie były prezes FC Barcelony znów objął to stanowisko. Według Hiszpana, „Blaugrana” znów będzie widoczna także ze względu na świetną pracę w biurach na Camp Nou.

To wielka radość, że Joan jest z nami. Doskonale wie, co robi, a ta wiadomość została bardzo dobrze odebrana w szatni. Jestem pewien, że poradzi sobie fenomenalnie, jest osobą, którą wszyscy szanują. Władze klubu znów będą widoczne dla wszystkich – powiedział Jordi Alba.

31-latek musiał także zmierzyć się z osobą trenera. Według Jordiego Alby Ronald Koeman okazał pełne zaufanie Holendrowi, zaznaczają jednak enigmatycznie, że decyzja leży po stronie władz Barcelony. Sam zespół ma być oczywiście zadowolony ze współpracy z legendą klubu.

Zawsze miałem wsparcie trenera, on jest legendą klubu, szkoleniowcem, który zawsze jest szczery ze wszystkimi zawodnikami, a to dla mnie bardzo ważne. Jego praca jest bardzo dobra, a piłkarze dobrze odpowiadają na wszystko, o co nas prosi. Decyzja nie należy jednak do mnie – dodał Alba.

Jordi Alba z nadzieją wypowiedział się o przyszłości Leo Messiego. Tak, jak wszyscy kibice „Blaugrany”, lewy obrońca pragnie pozostania Argentyńczyka, ale sam nie wie, jaka może być ostateczna decyzja. W opinii Alby niezależnie jaka ona będzie, każdy musi ją uszanować.

Mam nadzieję, że z nami zostanie. To oczywiste, że jest wyjątkowym piłkarzem, najlepszym na świecie, ale to on musi podjąć tę decyzję. Niezależnie od tego, co się wydarzy, trzeba ją zaakceptować. Z Leo zawsze miałem bardzo dobre relacje, zarówno na boisku, jak i poza nim, zawsze dobrze się rozumieliśmy. Jasne jest, że kocha Barcelonę – zakończył Alba.

Zobacz również: Laporta z apelem do Messiego

 

fot.gettyimages.com

 

Mecze Barcelony za darmo

Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy na mecze La Liga

Brak spotkań

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz

La Liga terminarz

La Liga tabela

La Liga strzelcy

Profil na FB