31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.31min.
11.10 X12.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jordi Alba: Laporta doskonale wie co robi

Jordi Alba: Laporta doskonale wie co robi

Jordi Alba spotkał się z dziennikarzami katalońskiego „Sportu”, gdzie został zapytany o swoją dyspozycję, ale i bieżące tematy związane z konkretnymi osobami z otoczenia Barcelony. Na czele rozmowy znów stanęła kwestia ewentualnego odejścia Leo Messiego.

„Laporta poradzi sobie fenomenalnie”

Dziennikarz zapytał lewego obrońcy przede wszystkim o osobę Joana Laporty. Jordi Alba nie krył swojego zadowolenia z faktu, że to właśnie były prezes FC Barcelony znów objął to stanowisko. Według Hiszpana, „Blaugrana” znów będzie widoczna także ze względu na świetną pracę w biurach na Camp Nou.

To wielka radość, że Joan jest z nami. Doskonale wie, co robi, a ta wiadomość została bardzo dobrze odebrana w szatni. Jestem pewien, że poradzi sobie fenomenalnie, jest osobą, którą wszyscy szanują. Władze klubu znów będą widoczne dla wszystkich – powiedział Jordi Alba.

31-latek musiał także zmierzyć się z osobą trenera. Według Jordiego Alby Ronald Koeman okazał pełne zaufanie Holendrowi, zaznaczają jednak enigmatycznie, że decyzja leży po stronie władz Barcelony. Sam zespół ma być oczywiście zadowolony ze współpracy z legendą klubu.

Zawsze miałem wsparcie trenera, on jest legendą klubu, szkoleniowcem, który zawsze jest szczery ze wszystkimi zawodnikami, a to dla mnie bardzo ważne. Jego praca jest bardzo dobra, a piłkarze dobrze odpowiadają na wszystko, o co nas prosi. Decyzja nie należy jednak do mnie – dodał Alba.

Jordi Alba z nadzieją wypowiedział się o przyszłości Leo Messiego. Tak, jak wszyscy kibice „Blaugrany”, lewy obrońca pragnie pozostania Argentyńczyka, ale sam nie wie, jaka może być ostateczna decyzja. W opinii Alby niezależnie jaka ona będzie, każdy musi ją uszanować.

Mam nadzieję, że z nami zostanie. To oczywiste, że jest wyjątkowym piłkarzem, najlepszym na świecie, ale to on musi podjąć tę decyzję. Niezależnie od tego, co się wydarzy, trzeba ją zaakceptować. Z Leo zawsze miałem bardzo dobre relacje, zarówno na boisku, jak i poza nim, zawsze dobrze się rozumieliśmy. Jasne jest, że kocha Barcelonę – zakończył Alba.

Zobacz również: Laporta z apelem do Messiego

 

fot.gettyimages.com
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.