Joan Laporta spotkał się z przedstawicielami Erlinga Haalanda!

Joan Laporta spotkał się z przedstawicielami Erlinga Haalanda!

FC Barcelona wkracza do akcji, jeśli chodzi o przyjście Erlinga Haalanda. Przed południem na światło dzienne wypłynęły zdjęcia agenta oraz ojca napastnika, którzy byli obecni na lotnisku w Barcelonie. Jak się później okazało, Joan Laporta spotkał się oboma panami, by przedstawić plan „Blaugrany”na młodego Norwega.

Kilka klubów walczących o Haalanda

Joan Laporta doskonale wie, że ewentualne kupno Erlinga Haalanda nie będzie sprawą łatwą. Przede wszystkim chodzi o ogromną kwotę odstępnego, którą zainteresowany klub musiałby zapłacić Borussii Dortmund. Na ten moment Niemcy mają oczekiwać co najmniej 150 milionów euro, a FC Barcelona takimi środkami, bez sprzedaży kilku zawodników, może nie dysponować.

Mino Raiola oraz ojciec Haalanda przylecieli jednak na spotkanie z Joanem Laportą tuż przed południem w czwartek 1 kwietnia. Prezes FC Barcelony miał przedstawić zarys szczegółowego planu odnośnie transferu i roli Norwega w ekipie „Blaugrany”. Joan Laporta ma świadomość, że nie przekona Haalanda ani jego przedstawicieli w temacie pieniędzy, dlatego asem w rękawie mają być tylko względy sportowe. Katalończycy mieli zapewnić agenta i ojca napastnika, że w Barcelonie zostanie Leo Messi, a sam Erling z miejsca miałby miejsce w wyjściowym składzie.

Zobacz także: Messi miał poinformować Manchester City o swojej decyzji

Dobrych informacji więcej już jednak nie ma. Joan Laporta tego samego dnia musiał bowiem oglądać, jak Raiola i Haaland senior udali się do Madrytu, gdzie spotkali się z dyrektorem generalnym Realu Jose Angelem Sanchezem. Wizyta w Valdebebas miała przede wszystkim charakter poznawczy. Ojciec 20-latka był oprowadzany po ośrodku „Królewskich”, co ostatecznie miało zrobić na nim ogromne wrażenie. Według większości mediów, Raiola wraz z ojcem Haalanda w kolejnych tygodniach mają odwiedzać także kluby angielskie.
Mecze Barcelony za darmo

Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy na mecze La Liga

Brak spotkań

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz

La Liga terminarz

La Liga tabela

La Liga strzelcy

Profil na FB