04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
4dn.15godz.50min.
12.70 X3.00 21.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Historia Polskiej Piłki Nożnej

Historia Polskiej Piłki Nożnej

hppnDzięki wydawnictwu SBM fanatycy polskiej piłki nożnej znajdą dla siebie coś niezwykle interesującego. Jest to książka pt. „Historia polskiej piłki nożnej.”

Książka dzieli się na cztery części. Pierwsza opisuje historie futbolu na świecie, druga początki polskiego futbolu, trzecia pół wieku polskiego futbolu, zaś czwarta XXI wiek w polskim futbolu. Opisano nawet lata drugiej wojny światowej.

Autorzy chcą, aby publikacja ta przybliżyła czytelnikom piłkarskie dzieje polskiej piłki nożnej, od jej samego początku, aż do lat współczesnych, roku 2015 i eliminacji reprezentacji na Euro 2016.

Książka zawiera wiele zdjęć piłkarzy, trenerów, drużyn, herbów czy stadionów. Znajdziemy także krótkie noty biograficzne najlepszych zawodników i trenerów. Nie mogło zabraknąć również tabeli z wynikami meczów i opisów spotkań. Znajdziemy również tabele Mistrzów Polski i zwycięzców Pucharu Polski rok po roku na przestrzeni lat.

Wszystko ułożone jest chronologicznie i podzielone na rozgrywki reprezentacji, rozgrywki krajowe oraz rozgrywki europejskie z udziałem polskich zespołów.

Książka liczy 250 stron, ma rozmiary 206 x 283 mm i waży prawie 1.5 kg. W związku z tym nie zawsze będzie wygodna w małym podróżnym plecaku i może przysporzyć nieco problemów w pociągu w czasie podróży.

Niemniej jednak lektura bardzo ciekawa i godna polecenia dla ludzi, którzy interesują się polską piłką nożną i jej historią.
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.