29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun vs Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.33min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Guangzhou Evergrande – Kto?!

Guangzhou Evergrande – Kto?!

chninyFC Barcelona zaczyna jutro Klubowe Mistrzostwa Świata w Japonii. Pierwszy mecz to półfinał, w którym podopieczni Luisa Enrique zagrają z… Guangzhou Evergrande. No właśnie. Z kim?!

Guangzhou Evergrande jest zespołem z Chin, który został założony w 1954 roku. Profesjonalnie w piłkę nożną grają od 1994 roku. Obecnie występują w Chinese Super League (najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju).

Na koncie mają pięć Mistrzostw Kraju, ostatni z tego roku. W 2012 roku Guangzhou wygrało Puchar Chin oraz Superpuchar Chin. Zespół gra na stadionie Tianhe o pojemności 60.000 miejsc.

Większość zespołu stanowią piłkarze z rodzimego kraju. Jednak wielkie pieniądze skusiły do tego klubu takie gwiazdy jak Robinho czy Paulinho (to ten z ŁKSu Łódź) oraz trenera Luiza Filipe Scolariego. Warto dodać, ze wcześniej zespół prowadził Fabio Cannavaro.

Evergrande wyeliminowało w ćwierćfinale KMŚ Americę z Meksyku 2-1. Od 20 maja tego roku nie przegrali ani jednego oficjalnego spotkania, a grali ich aż 28. W presezonie z chińskim zespołem zagrał Bayern, który zremisował mecz i przegrał w karnych 5-4.

FC Barcelona po raz pierwszy zagra oficjalne spotkanie z zespołem z Chin. Wcześniejsze potyczki to pojedynki towarzyskie.
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.