18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
56dn.10godz.3min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Czasy Douglasa na Camp Nou w liczbach

Czasy Douglasa na Camp Nou w liczbach

douglasDouglas Pereira, czyli najlepiej opłacany kibic FC Barcelony, w końcu opuścił klub. O jego transferze pisaliśmy TUTAJ. Klub wypożyczy go do Sportingu Gijón i nadal będzie opłacać pensje piłkarza.

Douglas dołączył do Katalońskiego klubu w 26 sierpnia 2014 roku. Przeszedł z brazylijskiego Sao Paulo za 5,5 mln euro. Zadebiutował w meczu z Malagą, później doznał kontuzji. Trener Luis Enrique nie stawiał na niego, ponieważ był po prostu zbyt słaby na pierwszy skład FC Barcelony, a czasami nawet nie było dla niego miejsca na ławce.
Łącznie zagrał w 8 spotkaniach, trzech w La Liga oraz w 5 Copa Del Rey. Nie doczekał się występu w Champions League. W lidze zaliczył 112 minut, zdążył otrzymać nawet żółtą kartkę, a w pucharze Hiszpanii 266 minut. Tylko 2 razy zagrał pełne 90 minut (oba mecze w Pucharze Króla). W tych drugich rozgrywkach zaliczył nawet asystę.

Jeżeli chodzi o zdobyte puchary, tutaj jego wynik jest imponujący, chociaż wiadomo, że nie może czuć się ich 100% zwycięzcą. W ciągu tych dwóch sezonów Brazylijczyk zdobył z Barcą, aż 8 trofeów: 2 wygrane w lidze, 2 razy Copa Del Rey, raz Champions League, Klubowe Mistrzostwo Świata, Superpuchar Europy oraz Superpuchar Hiszpanii.

Jaka będzie jego przyszłość ??? Wróci do FC Barcelony i wywalczy miejsce w pierwszym składzie ??? Raczej nie, prawdopodobnie odejdzie za darmo do któregoś z hiszpańskich klubów lub wróci do Brazylii. Na razie jednak klub daje mu kolejną szansę i odsyła na wypożyczenie.
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.