16.06.2024, g. 01:00
LCS - LoL
Cloud9 vs Dignitas
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.50min.
11.34 X0.00 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Co Brexit da Barcelonie?

Co Brexit da Barcelonie?

fcbObywatele Wielkiej Brytanii zdecydowali podczas referendum, że Zjednoczone Królestwo wystąpi z Unii Europejskiej. Szykują się duże zmiany również w futbolu.

Czy ma to jakieś znaczenie dla FC Barcelony? Czy klub z Hiszpanii ma coś z tym wspólnego? Wydawać by się mogło, że nie, ale jednak Brexit może być pozytywny dla Dumy Katalonii.

Piłkarze wyjeżdżający do Wielkiej Brytanii, aby grać w Premier League mogą mieć większe problemy z uzyskaniem pozwolenia na pracę. Takiego scenariusza już obawiają się piłkarscy agenci. Ale to problem Brytyjskich klubów. Zajmijmy się naszym zespołem.

Najlepsze kluby z Premier League, szczególnie szkółki Arsenalu, Manchesteru United czy Chelsea regularnie „kradły” piłkarzy z La Masii kusząc ich występami z pierwszym zespołem oraz znacznie lepszymi zarobkami. W ten sposób klub opuścili między innymi młodzi Cesc Fabregas, Gerard Pique czy Hector Bellerin.

Teraz ma to się zmienić. Kluby z Wielkiej Brytanii nie będą mogły już bezkarnie zabierać młodych piłkarzy w wieku 16 lat. Zgodnie z przepisami FIFA, Brytyjskie zespoły po wystąpieniu z Unii Europejskiej będą mogły tylko sprowadzać piłkarzy, którzy skończyli 18 lat.
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.