Co Brexit da Barcelonie?

Co Brexit da Barcelonie?

fcbObywatele Wielkiej Brytanii zdecydowali podczas referendum, że Zjednoczone Królestwo wystąpi z Unii Europejskiej. Szykują się duże zmiany również w futbolu.

Czy ma to jakieś znaczenie dla FC Barcelony? Czy klub z Hiszpanii ma coś z tym wspólnego? Wydawać by się mogło, że nie, ale jednak Brexit może być pozytywny dla Dumy Katalonii.

Piłkarze wyjeżdżający do Wielkiej Brytanii, aby grać w Premier League mogą mieć większe problemy z uzyskaniem pozwolenia na pracę. Takiego scenariusza już obawiają się piłkarscy agenci. Ale to problem Brytyjskich klubów. Zajmijmy się naszym zespołem.

Najlepsze kluby z Premier League, szczególnie szkółki Arsenalu, Manchesteru United czy Chelsea regularnie „kradły” piłkarzy z La Masii kusząc ich występami z pierwszym zespołem oraz znacznie lepszymi zarobkami. W ten sposób klub opuścili między innymi młodzi Cesc Fabregas, Gerard Pique czy Hector Bellerin.

Teraz ma to się zmienić. Kluby z Wielkiej Brytanii nie będą mogły już bezkarnie zabierać młodych piłkarzy w wieku 16 lat. Zgodnie z przepisami FIFA, Brytyjskie zespoły po wystąpieniu z Unii Europejskiej będą mogły tylko sprowadzać piłkarzy, którzy skończyli 18 lat.
Mecze Barcelony za darmo

Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy na mecze La Liga

Brak spotkań

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz

La Liga terminarz

La Liga tabela

La Liga strzelcy

Profil na FB