Cała prawda o agentach…

Cała prawda o agentach…

agentDzięki współpracy z Wydawnictwem Sine Qua Non miałem okazje przeczytać książkę „Agent. Naga prawda o kulisach futbolu”. Przedstawiona w niej jest historia anonimowego agenta, który pokazuje, jaki jest prawdziwy futbolowy świat.

Wydaje się, że najważniejszymi osobami w futbolu są sami piłkarze. Piłkarze, trenerzy, prezesi… Jednak nic bardziej mylnego. Wśród nich trzeba wymienić kogoś kogo nazywa się agentem, menadżerem i przedstawicielem piłkarza. Tego, który dogaduje się z klubem i pośredniczy w stosunkach klub – piłkarz. Tego, który nad wszystkim czuwa i tego, na którego trzeba mieć oczy szeroko otwarte.

Książka rozpoczyna się wstępem specjalnym do wydania polskiego oraz wstępem autora. Kończy się zaś zakończeniem. W lekturze czytamy opowieść pewnego agenta, który opowiada jak zaczynał pracę (jak „wyrolował” swojego nauczyciela), jak na własna rękę sam działał, zaś na koniec po współpracy z młodszym do siebie, sam został przez niego „wyrulowany”.

Oszustwa, szantaże, łapówki, kłamstwa, manipulacja, demoralizacja, podchody, przekupstwa, wykradanie, podkradanie… itd – jest co cały piłkarski świat. Świat, w którym najważniejszą role spełniają po prostu agenci.

Anonimowy agent opisał jak wygląda praca gangstera, człowieka czasami pozbawionego serca i wyrzutów sumienia. Prawdziwy „wyścig szczurów”. Nieczysty wyścig po pieniądze, niekiedy nawet brudne. Wszystkie oszustwa po to, aby dorobić się jak największej fortuny.

Książka obrazuje brutalną prawdę o biznesie, który rządzi piłkarskim światem. Agent wyjaśnia wiele spraw z gabinetów prezesów, boisk oraz nocnych klubów. Opowiada o mediach, trenerach i piłkarzach.

Książka zdecydowanie godna polecenia dla wszystkich, którzy interesują się piłką nożną oraz dla tych, którzy zaczynają wchodzić w świat piłkarski, aby nieco otworzyć im oczy na to, co może ich spotkać w przyszłości.

 

Mecze Barcelony za darmo

Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj mecze Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy na mecze La Liga

Brak spotkań

Najbliższy mecz

Poprzedni mecz

La Liga terminarz

La Liga tabela

La Liga strzelcy

Profil na FB