03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
7dn.14godz.35min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bartomeu: „Gratuluję wszystkim”

Bartomeu: „Gratuluję wszystkim”

bartoJosep Maria Bartomeu tak jak zapowiedział kilka miesięcy temu, podał się do dymisji. Były już prezydent Blaugrany startować będzie w wyborach prezydenckich, które odbędą się w lipcu.

W sali Auditori odbyła się wczoraj ostatnia konferencja prasowa Bartomeu. Poniżej prezentujemy wypowiedzi.

– „W styczniu zapowiedziałem, że podam się do dymisji i odbędą się wybory. Prosiłem o jedność i się udało. Tryplet symbolizuje naszą jedność. Gratuluje całemu zespołowi oraz sztabowi szkoleniowemu. To triumf każdego, każdy kibic może się nim chwalić.”

– „Weszliśmy do historii wielkimi drzwiami. To będzie kolejny pamiętny rok, niezapomniany na wiele lat. Piąty Puchar Europy jest nasz na zawsze. Przerośliśmy oczekiwania wszystkich. Jesteśmy zwycięskim klubem. Mamy sponsorów i poukładaną sytuacje ekonomiczną. Mamy wspaniały projekt, którym jest Espai Barca.”

– „Prezydentura nie była łatwa. Trzeba było borykać się z wieloma problemami. Walczyliśmy na boisku i poza nim. Było wiele afer i niesprawiedliwych sytuacji. Nigdy nie wątpiłem w nasze zdolności. Poświęciłem temu klubowi wszystko.”

– „Zredukowaliśmy deficyt, dokonaliśmy wzrostu i wysokiego obrotu, generujemy zyski, zdobyliśmy środki na transfery najlepszych piłkarzy. W 2021 roku Espai Barca stanie się rzeczywistością. Wszystkie sekcje zdobywają wiele pucharów. Drużyny juniorskie w piłce nożnej także odnoszą sukcesy.”

– „Jest to wyjątkowy dzień dla całej Barcelony. Składam dymisję i robię pierwszy krok ku nowym wyborom. Klub i socios wybiorą nowy model zarządzania klubem. ja dalej będę bronił swojego modelu. Wykonaliśmy dobrą pracę.”

– „Na koniec chciałbym podziękować wszystkim członkom zarządu, przedstawicielom klubu, fundacji i wszystkim, którzy tworzyli tę Barcelonę. Jesteśmy najlepszym klubem na świecie z najlepszymi piłkarzami i kibicami świata. Visca el Barca y Visca el Catalunya!”
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.