10.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Girona FC
Do meczu pozostało:
4dn.14godz.25min.
11.50 X4.33 25.75 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

El Clasico w najlepszym wydaniu

El Clasico w najlepszym wydaniu

1Spotkania pomiędzy Realem Madryt a FC Barceloną budzą wielkie emocje nie tylko w Hiszpanii, gdzie oba miasta pustoszeją na czas meczu, ale także elektryzują cały piłkarski świat. Wystarczy spojrzeć gdzie mecz jest transmitowany, USA, Chiny… Gdzie byłaby Barca gdyby nie Real? Gdzie byłby Real gdyby nie Barca? Oba kluby nieustannie się ścigają. Co będzie gdy Katalonia będzie niepodległa? Jedne z najlepszych zespołów świata rywalizują ze sobą na wszystkich płaszczyznach, nawet tych wykraczających poza futbol.

Książka wydawnictwa Sine Qua Non i autorstwa znanego dziennikarza pt.”Barca vs. Real. Wrogowie, którzy nie mogą bez siebie żyć” opisuje całą bogatą historię Gran Derbi. Od afer, przez śmieszne sytuacje, po wielkie i szczęśliwe momenty.

Autor książki – Alfredo Relano „urodził się w kołysce madridistów”. Jest socio Realu. Pracował dla madryckiego Asa i madryckiej Marki. Z drugiej jednak strony pisał dla katalońskiego Mundo Deportivo oraz ma rodzinne związki z Katalonią. Postać, która całe życie „siedzi” w lidze hiszpańskiej i zna na wylot zarówno Barcelonę jak i Real. Ma wielkie doświadczenie i bogatą wiedzę, co czyni tą książkę bardzo interesującą.

Zgodnie z prowadzaną akcją „Gran Derbi na słowa” przed wydaniem książki, na jej okładkach znajdują się hasła, które mają dopiec Realowi oraz Barcelonie. Książka zaczyna się wstępem do polskiego wydania autorstwa prezesa Fan Club Barca Polska oraz członka zarządu Aguila Blanca. Wprowadzenie należy do autora. Po końcowych podziękowaniach epilog do polskiego wydania napisał Rafał Stec z Gazety Wyborczej i Sport.pl. Lekturę kończą posłowia do polskiego wydania autorstwa redaktorów dwóch największych portali o obu klubach w Polsce.

Książka prezentuje najważniejsze wydarzenia z historii Barcy i Realu, z historii spotkań pomiędzy tymi zespołami, przedstawia wiele informacji dziennikarskich, zapisów rozmów z legendami klubów, historii powstania katalońskiego „Sportu”, początków telewizji i transmisji meczów, początkach sekcji koszykówki obu klubów, a także własne przemyślenia, tezy i wrażenia autora. Książka liczy 46 rozdziałów (432 strony).

Szczególnie ciekawe są opowiadania Gasparta, dowiadujemy się jak w finale Pucharu Króla w 1997 roku w Madrycie zagrano hymn Barcy. Dowiadujemy się także o kulisach transferów De Stefano czy Kubali, a także chyba najbardziej elektryzujący transfer świata – ten Figo, któremu autor poświecił kilkanaście kartek. Wielu kibiców nie wybaczyło tego Portugalczykowi do dziś.

Książka zdecydowanie godna polecenia przede wszystkim kibicom realu Madryt i FC Barcelony, ale także sympatykom ligi hiszpańskiej. Dla nich – pozycja obowiązkowa. Dla reszty – lektura warta przeczytania.

2Tytuł: Barça vs. Real. Wrogowie, którzy nie mogą bez siebie żyć
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Autor: Alfredo Relano
Ilość stron: 432 + wkładka zdjęciowa
Format: 145 x 205 mm
okładka: Miękka
Rok wydania: 2015
Tłumaczenie: Barbara Bardadyn
Cena: 22.90 zł
Kup Teraz: KLIK
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.