26.09.2023, g. 21:30
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Mallorca vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.21godz.43min.
15.50 X4.00 21.62 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bycie dziennikarzem…

Bycie dziennikarzem…

moja2

Bycie profesjonalnym dziennikarzem to nie łatwe zadanie. Wywiady, umiejętność wysławiania się, pisania, przelewania myśli na papier, kreatywności itd. Jednak z ciężką pracą idą w parze także pozytywne rzeczy. Poznawanie piłkarzy, możliwość porozmawiania z nimi, zbieranie autografów, zdjęć, akredytacje na ważne turnieje itd.

Jednym z dziennikarzy, którego książkę ostatnio przeczytałem jest Stefan Szczepłek, który w Tomie 1 „Moja historia futbolu” opisał swoje przeżycia związane z międzynarodowa piłką.

Stefan Szczepłek ma ponad czterdzieści lat doświadczenia w pracy dziennikarskiej. Pracował dla wielu gazet, dzienników, stacji telewizyjnych czy radiowych. Brał udział jako dziennikarz w sześciu Mundialach, siedmiu Mistrzostwach Europy i kilkudziesięciu finałach europejskich. Pozostaje pozazdrościć doświadczenia i barwnej kolekcji.

Dziennikarz w swojej książce opisuje najważniejsze wydarzenia w historii międzynarodowej piłki. Jest to oczywiście wybór subiektywny. Książka jest czymś w rodzaju przewodnika. Książka ma cieszyć oczy, zatem jest kolorowa z wieloma obrazkami. W książce są zdjęcia koszulek, biletów, programów, proporczyków, plakatów, szalików i innych piłkarskich gadżetów, które należą do osobistej kolekcji dziennikarza.

W lekturze znajdziemy także wiele ciekawostek związanych z piłką i najważniejszymi wydarzeniami, wiele notek biograficznych najlepszych piłkarzy/trenerów, nie zabrakło miejsca na fragmenty wywiadów czy opisy zdjęć i pamiątek.

Książka zdecydowanie godna polecenia wszystkim fanom piłki nożnej. dobytej kolekcji oraz doświadczenia i przeżyć na stadionach można pozazdrościć. Taka lektura to doskonała zachęta dla tych, którzy studiują dziennikarstwo, tych którzy chcieliby życie poświecić pisaniu o piłce nożnej.

Autor: Stefan Szczepłek
Stron: 368
Format: 165 x 235 mm
Okładka: Twarda/Miękka
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Kup teraz: KLIK
Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.