5dn.4godz.45min.
11.70 X3.60 24.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

600 spotkań Iniesty

iniestaPod względem sportowym i patrząc na wynik, Andres Iniesta spotkania z Celtą Vigo na pewno do udanych nie należy. Patrząc zaś na dorobek indywidualny, mecz ten był wyjątkowy.

Hiszpan wszedł na plac gry w drugiej połowie zmieniając Rafinhę. Wówczas było 3-0 dla gospodarzy. Andres wprowadził spokój i płynność do gry. Zaliczył nawet asystę przy bramce Pique.

Mecz z Celtą, od czasu debiutu 29 października 2002 roku, był meczem numer 600 w koszulce FC Barcelony.

Z Iniestą w składzie Blaugrana wygrała aż 407 pojedynków, co daje 67.7% spotkań ogólnie. Pomocnik sięgnął z klubem po 29 pucharów. Strzelił 54 gole i zanotował 129 asyst.

Na 600 spotkań składają się 41.401 minut. 26.693 minuty w lidze, 8.314 w Lidze Mistrzów, 4.822 w Pucharze Króla, 715 w Superpucharze Hiszpanii, 607 w KMŚ, 186 w Superpucharze Europy i 64 w Pucharze UEFA.