6dn.16godz.7min.
11.70 X3.60 24.75 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

FC Barcelona nadal na podium. Gładka wygrana z Elche

W meczu 20. kolejki hiszpańskiej La Liga, FC Barcelona ponownie okazała się zwycięska. Tym razem na rozkład Katalończyków wskoczyło Elche, które przegrało 0:2. Kto był bohaterem tej rywalizacji?

Brak Messiego nie zawsze oznacza problemy

FC Barcelona w tym pojedynku ponownie musiała sobie radzić bez zawieszonego Leo Messiego. Zadanie było jednak na tyle proste, że nawet Argentyńczyk nie był aż tak potrzebny. Katalończycy od samego początku dominowali w tym starciu, czego dowodem są statystyki. W pierwszej połowie beniaminek oddał zaledwie dwa strzały, a Barcelona aż osiem. Wicemistrzowie Hiszpanii szybko ustawili sobie to starcie, bo w 39. minucie rezultat otworzył Frenckie De Jong.

Druga część przebiegała w tym samym tonie. FC Barcelona kreowała więcej sytuacji i częściej utrzymywała się przy piłce. Efektem tych starań był drugi gol, którego autorem był Riqui Puig. Wychowanek FC Barcelony wykorzystał świetnie podanie wspomnianego wyżej De Jonga i ustalił wynik tego meczu. Elche nie miało argumentów, by zagrozić bramce Marca-Andre Ter Stegena i ostatecznie zakończyli spotkanie z dwoma celnymi uderzeniami.

Elche – FC Barcelona 0:2 (De Jong, Puig)

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.